Share This Article
W ostatnim czasie słynny „wypad na działkę” stał się dla wielu osób najważniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. Z pewnością wpłynęły na to wcześniejsze i obecne utrudnienia w podróżowaniu – zwłaszcza za granicę. Idealną wręcz odpowiedzią na tego typu problemy okazały się domki mobilne, zwane też holenderskimi
Potwierdzają to zresztą wyniki sprzedaży największych producentów, jak również niesłabnące zainteresowanie tworzonymi konstrukcjami. Dzięki nim nawet brak zagranicznych wakacji nie musi być problemem.
Czym wyróżniają się mobilne domki holenderskie?
Wpływ na sporą popularność mobilnych domków holenderskich mają dwie cechy. To, że są mobilne i całoroczne. Budynki są osadzone na kołach, dzięki czemu z łatwością można je przenosić. Nie są na stałe przywiązane z gruntem, co rozwiązuje wiele trudności budowlanych, a także związanych z dzierżawieniem działki. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby co pewien czas zmieniać ich położenie.
Zwłaszcza, że nowe domki mobilne mogą być wykorzystywany przez cały rok! Nie tylko na wiosnę i w lecie, ale też w okresie jesienno-zimowym. Wszystko za sprawą zastosowanego ogrzewania (elektrycznego lub gazowego), solidnej konstrukcji ścian i drzwi zewnętrznych, ocieplenia (wełna mineralna) oraz izolacji, która powstaje z użyciem membran wiatro i paroizolacyjnych.
Rozkład pomieszczeń w domkach mobilnych
Koła i wysoka jakość wykonania nie wyczerpują jednak wszystkich zalet omawianych konstrukcji. Cenione są one ponadto za bardzo atrakcyjny wygląd (nie szpecą działki – wręcz przeciwnie), jak również za spore możliwości dostosowania ich do własnych potrzeb. Istnieją na to dwa sposoby:
- wybór domku z dostępnego katalogu – producenci przygotowują projekty kierowane do pojedynczych klientów, par, grup znajomych, a także całych rodzin. Nowe domki holenderskie różnią się więc wymiarami oraz wyposażeniem. Dzięki temu każdy może wybrać budowlę, która odpowiada jego potrzebom,
- zakup domów mobilnych na zamówienie – przygotowywany jest indywidualny projekt, uwzględniający wszelkie informacje podane przez klientów podczas zamawiania. Mogą oni zdecydować o każdym elemencie budowy. Od wymiarów, po kolory, rodzaj podłóg czy też liczbę okien.
Obie metody zapewniają wiele swobody w doborze przygotowywanych konstrukcji. Standardowe domy mobilne składają się z salon, aneksu kuchennego, łazienki i z jednej lub kilku sypialni. Jeśli kogoś interesuje inny układ, na pewno znajdzie coś dla siebie.
Zwłaszcza że wyposażenie tych budynków może być bardzo szerokie i zróżnicowane. Poza elementami standardowymi, takimi jak łóżka, niezbędne instalacje i oświetlenie, klienci mogą skorzystać ze zmywarek, piekarników, zabudowanych lodówek czy też płyt indukcyjnych. Wszystko to pozytywnie wpływa na komfort przebywania w tych budowlach.
Kiedy warto kupić domek mobilny?
Powyższe informacje potwierdzają, że konstrukcje holenderskie zapewniają swobodę decydowania o ich wyglądzie, jak również świetne warunki pobytu, z jakimi ich właściciele spotykają się na co dzień. Domek mobilny to świetne miejsce do odpoczynku – nie tylko wakacyjnego, ale też podczas ferii zimowych i dowolnego weekendu.
Sposób ich wykonania, a także fakt, iż w łatwy sposób można je przenosić, nadaje im jakże ważnej uniwersalności. Sprawia ponadto, że okażą się dobrym wyborem dla każdego, komu zależy na własnym kąciku wypoczynkowym. Czymś więcej, niż na standardowym, drewnianym domku letniskowym, który sprawdza się tylko w dobrych warunkach pogodowych.
Co ważne, żeby cieszyć się konstrukcjami mobilnymi, wcale nie trzeba dysponować własną działką. Można ją również wydzierżawić. Zawsze bowiem istnieje możliwość przeniesienia domku w inne miejsce – w końcu jest on wyposażany w koła.
Czy zatem warto zwrócić uwagę na ofertę rynkową i pomyśleć nad zakupem budowli typu holenderskiego? Jak najbardziej! Obecne trendy jasno pokazują, że może być to naprawdę ciekawa i przydatna inwestycja, zapewniająca szereg niezapomnianych wrażeń.